Vyhledejte a objednejte

 

Lipensk? n?dr?

Dovolená na Lipně v příjemné rekreační oblasti!

Dovolujeme si vás upozornit, že v našich nabídkách máme v současné době spoustu rekreačních domů na jezeře Lipno!

Jezero Lipno (40 km) leží na Šumavě nedaleko hraničního trojúhelníku s Rakouskem a Německem. Zde si nádherně můžete vychutnat nedotčenou přírodu.

Vodnatá a kopcovitá


dovolená u jezera Lipno

Během prázdnin je jezero na Lipně teplé. Oblast má kontinentální klima. Okolí jezera Lipno je převážně vodnaté a kopcovité, a proto je velmi atraktivní pro vodní sporty, cykloturistiku a milovníky pěší turistiky. Raftaři a kanoisté si zde také najdou své. Na užívání je zde mnohem více, můžete si vychutnat krásnou krajinu a kulturu, kterou tento region nabízí. Navštivte např. Zámek Rožmberk a staré města jako jsou České Budějovice a Unescem chráněný Český Krumlov

Odreagujte se a vyčistěte si duši na Lipně

Na Lipenském jezeře můžete relaxovat různými způsoby. K dispozici jsou bazény, pláže se sportovními zařízeními a různé dětské kluby včetně dětského klubu Bollo v Lipně nad Vltavou. V přístavu najdete plachetnice, brusle a kola k pronájmu. Jsou zde krásné cyklistické a pěší stezky, které jsou vhodné i pro in-line bruslení

Jachthaven LipnomeerMarina v Lipně nad Vltavou, vychutnejte si nádherný pohled na jezero z terasy a vychutnejte si vynikající české pivo. Marina leží u krásné čisté pláže s příjemnou promenádou se stravovacími zařízeními, různými obchody a informačním centrem.

V půvabném historickém městě Frymburk na břehu řeky je velké wellness centrum s krytým bazénem s velkou skluzavkou, ale najdete zde i sauny a křišťálové jeskyně. Masáže jsou k dispozici v tomto Wellness centru. Kolem tržního náměstí ve Frymburku najdete útulné restaurace s terasami, kde se můžete dobře a levně stravovat.

Příroda a kultura

Cesky Krumlov Samozřejmě si můžete také vychutnat mnoho krásy, kterou Česká republika nabízí. V okolí jezera Lipno je spousta malebných turistických stezek. Z nedalekého Studánského se můžete kochat krajinou z koňského hřbetu. Můžete také navštívit impozantní Boubinský les s jeho starými stromy. Denní výlet, který je velmi užitečný.

stezka korunami stromů Lipno


Boomkroonpad Lipno

Nová stezka korunami stromů na Lipně. Kromě čtyřicet metrů vysokých korun, existuje mnoho dobrodružných zážitků na 675m dlouhé dřevěné stezce s 6ti stanovišti. Z rozhledny máte krásný výhled na jezero Lipno a Šumavu. Zvýrazněním je 52 metrů dlouhý skluz od pozorovací věže. Stezka se nachází na hoře Kramolín, na výjezdu sedačkové lanovky. V červnu 2013 byl otevřen i vnitřní hradní ráj Lipno.

Lipenské jezero a okolí nabízejí řadu výzev pro aktivní lidi

  • Možnosti kánoe a raftů na řece Vltava
  • plachtění na jezeře Lipno
  • 18jamkové golfové hřiště na kopcovitém terénu v Lipně nad Vltavou
  • pronájem jízdních kol, bruslí a vozíků
  • jízda na koni
  • chůze
  • pronájem šlapadel, člunů s vesly, kánoí a kajaků
  • tenis
  • Boloclub: denní aktivity pro děti během školních prázdnin
  • sáňkařská dráha v Lipně nad Vltavou


Nabídky na Lipenském jezeře nebo více informací

Oblíbené

Naše tipy

Poloha